Nasza strona wykorzystuje cookies ("ciasteczka")
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii by strona działała prawidłowo oraz w celach statystycznych. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.
Wyniki konkursów na najlepszą pracę dyplomową w 2022 roku przeprowadzonych w poszczególnych oddziałach Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją.

Oddział Bielsko-bialski

I miejsce

Dorota PAŁOSZ „Analiza oraz usprawnienia procesu planowania produkcji w oparciu o aplikacje klasy APS (Advanced Planning and Scheduling"

wyróżnienia
  1. Justyna Gardaś „Kształtowanie środowiska innowacji wewnątrz mikroprzedsiębiorstw w polskim sektorze przemysłowym"
  2. Mateusz Szkot „Zarządzanie pracą zespołu w warunkach produkcji jednostkowej i małoseryjnej na przykładzie wybranego przedsiębiorstwa"
  3. Kamil Wróbel „Doskonalenie procesu produkcyjnego z wykorzystaniem narzędzi szczupłego zarządzania"
Oddział Białostocki

I miejsce

Daniel SAWCZUK „Usprawnienie organizacji przepływu materiału w procesie produkcyjnym "Pronar" Sp. z o.o. w Siemiatyczach"

Oddział Bydgoski

I miejsce

Agnieszka SOLETA „Zarządzanie gospodarstwem rolnym - opracowanie aplikacji wspomagającej i usprawniającej działania"

wyróżnienia
  1. Sonia Ziółkowska „Usprawnienie procesu produkcyjnego z wykorzystaniem metodologii Lean Management na przykładzie wybranego przedsiębiorstwa"
  2. Michalina Chałupczak „Automatyzacja procesu magazynowania w świetle zmian procesów logistycznych na przykładzie firmy produkującej opakowania"
  3. Łukasz Chrzanowski „Istota planowania i zarządzania procesami produkcyjnymi na przykładzie przedsiębiorstwa z branży metalurgicznej"
Oddział Dolnośląski

I miejsce

Damian JUREWICZ „Doskonalenie procesu produkcji paska wieloklinowego w aspekcie skrócenia czasu wytwarzania wyrobu gotowego na przykładzie przedsiębiorstwa X"

wyróżnienia
  1. Katarzyna Fietkowska „Wykorzystanie wybranych narzędzi programowania sieciowego w celu podniesienia ekonomiczności procesu produkcyjnego platformy developerskiej na przykładzie firmy z branży software"
  2. Michał Bobiński „Optymalizacja magazynu wysokiego składowania w nowoczesnym przedsiębiorstwie na przykładzie firmy Winkelmann"
Oddział Katowicki

I miejsce

Adam BOBEK „Analiza zasięgu oddziaływania hałasu generowanego przez wybraną maszynę"

wyróżnienia
  1. Dominik Grządziel „Analiza wypadkowości w kopalni węgla kamiennego jako element poprawy bezpieczeństwa pracy"
Oddział Koszaliński

I miejsce

Patrycja BIELAN „Ocena wskaźnikowa systemu produkcyjnego oraz usprawnienie przepływu materiałów z zastosowaniem koncepcji POLCA i narzędzi symulacyjnych"

Oddział Lubelski

I miejsce

Kamil MICHNO „Wybrane zagadnienia zastosowania klejów w elektronice"

wyróżnienia
  1. Katarzyna Prądzyńska „Obróbka chemiczna: trawienie chemiczne w roztworach kwasów jako sposób przygotowania powierzchni do procesów adhezyjnych"
  2. Martyna Wiejak „Analiza właściwości powierzchni poddanych obróbce chemicznej trawienia w roztworach zasadowych"
Oddział Olsztyński

I miejsce

Joanna KOWNACKA-WAŚKIEWICZ „Analiza potencjału grupy PKP w obsłudze krajowych i międzynarodowych przewozów intermodalnych"

Oddział Opolski

I miejsce

Vivien ŚWIERCZEK „Opracowanie systemu oceny technicznych procesów doskonalących"

wyróżnienia
  1. Justyna Helfrycz „Analiza i ocena narzędzi informatycznych wspomagających zarządzanie transportem na wybranym przykładzie przedsiębiorstwa logistycznego"
  2. Patrycja Sawicka „Analiza i ocena możliwości wykorzystania systemów magazynowania energii elektrycznej"
  3. Daria Materac „Zastosowanie koncepcji KAIZEN jako narzędzie usprawniającego obszar logistyki w przedsiębiorstwie produkcyjnym Neapco Europe Sp. z o.o."
Oddział Poznański

I miejsce

Mateusz FRYDRYCH „System informatyczny wspomagający obsługę bazy danych urządzeń w systemie SAP"

wyróżnienia
  1. Monika Bartkowiak, Oliwia Wiśniewska „Opracowanie multimedialnej instrukcji obsługi stanowiska optycznej kontroli jakości"
  2. Gracjan Cupryś „Analiza komputerowa do optymalizacji rozkroju prętów żebrowanych"
Oddział Sudecki

I miejsce

Janusz KUBIENIEC „Indywidualna działalność gospodarcza i innowacyjne sposoby jej prowadzenia na przykładzie AGROGRIM Sp. z o.o."

wyróżnienia
  1. Agnieszka Bartosik „Doskonalenie jakości wybranego procesu logistycznego"
  2. Dawid Mierzwiński „Modelowanie procesu produkcyjnego z wykorzystaniem programu FlexSim"
  3. Monika Kuś „Lean Manufacturing jako koncepcja wspomagająca zarządzanie produkcją"
Oddział Szczeciński

I miejsce

Bartosz Marcin SADOWSKI „Analiza poziomu gotowości do realizacji procesów B+R w przedsiębiorstwie produkcyjnym"

wyróżnienia
  1. Konrad Kozłowski „Zastosowanie algorytmów genetycznych i badań symulacyjnych do analizy uszeregowania zleceń produkcyjnych"
  2. Kacper Semrau „Zastosowanie analizy RAMS w do oceny bezpieczeństwa procesu produkcji betonu"
Oddział Warszawski

I miejsce

Marta SMOLAGA „Projekt usprawnienia kontroli jakości w przedsiębiorstwie produkcyjnym Radmot Sp. z o.o. Sp. k."

wyróżnienia
  1. Aleksandra Pietraszewska „Projekt usprawnienia procesu produkcyjnego zaworu napełniającego w przedsiębiorstwie KK-PO"
  2. Klaudia Kamińska „Projekt usprawnienia procesu produkcji wiązek elektrycznych w Zakładzie Elektrotechniki Motoryzacyjnej w Ełku Sp. z o.o."
Oddział Zielonogórski

I miejsce

Szymon ZAREMBA „Usprawnienie kontroli wybranych procesów produkcyjnych i usługowych z wykorzystaniem kart kontrolnych"

wyróżnienia
  1. Józef Szylińczuk „Badanie jakości połączeń spawanych w wybranym przedsiębiorstwie produkcyjnym"